kvůli stagnaci nejsem schopná napsat cokoliv rozumnýho, tak se jdu veřejně vyzvracet

takhle si jedu jako každou jinou neděli do studia, když někde u Krematoria nastoupí pár jisté etnické menšiny. už dávno za středními lety. po chvíli se otočím jejich směrem a vidím, jak týpek svojí družku zezadu objímá a šahá jí na prsa. nevadilo jim, že sedím skoro vedle nich, ani že sedí někdo před nima. prostě jí tam ošahával prsa, zatímco ona mu držela berli. a tramvaj měla v sobě zapíchlou českou a slovenskou vlajku. veselé výročí republiko a šťastný nový rok.

ani nevím, kam jeli dál. možná si koupili levný víno a jeli se ošahávat někam, kde na ně nebude nikdo koukat. každopádně, jak si tam tak jeli s rukama na prsou a smáli se. nikomu nevadilo, že berle skoro leží na zemi. myslím, že jsem jim to na chvíli chtěla závidět.

přece jenom už je to taky nějaký pátek, co jsem se naposled ošahávala v tramvaji.

tak jsem otočila do skla, dívala se sama na sebe a šahala si na obličej. na mojí rozkvetlou pravou tvář. moje myšlenky se tříštily stejně jako rok 2015 a roky se najednou sobě zdály tolik podobný. dva týdny předtím jsem se dívala do jinýho skla. na dvě a půl hodiny dlouhý panoramatický záběr umírajícího podzimního okolí. ve vlaku, který nevydával svůj ikonický kolejní zvuk, jsem omylem navázala intimní vztah s pánem, který stál nade mnou. občas jsem mojí hlavou ošáhla jeho zadek.

telefonní číslo mi nenechal, když v Český Třebový vystupoval.

mám ráda croissanty, ze kterých teče čokoláda na lavičky, které chybí v parcích. v Holešovicích si z budky vezmu dvě knihy, který nevrátím, a tuší si na stehno vytetuju můj poslední mental breakdown. ještě že se lidi pořád ošahávají v tramvaji a na podzim prší. další noc se pak život schová do husté mlhy a ráno se snídají horké Nesquiky.

mimochodem mami, už jsem pochopila, proč si nechtěla, abych přendavala špagety do krabičky já. dneska mi spadly na podlahu, když jsem si je nandavala doma k obědu.

ještě, že existuje pravidlo tří sekund.

i když to bylo možná pět.

2 Comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s