hashtag podzimní deprese

podzimní deprese. takový termín prej existuje. prej tím každoročně onemocní většina populace a podle webu čilichilli se pro ti ní dá bojovat v jednoduchých osmi krocích.

 1. pořídit si kočku? checked.
 2. pořídit si vánočníka (tzn. kluka ná Vánoce)? jestli ještě někdy někdo označí pánské pokolení jako vánočník, tak odejdu do toho kláštera na Maltě, ze kterého už není cesty zpět.
 3. pít? prej vodu i alkohol. prej alkohol ty problémy řeší líp.
 4. obalit se tuky? checked i přes léto. svoje štěstí nikdy nepodceňuju.
 5. zajet do Dánska? prej jsou dvě možnosti. buď se mi tam vyléčí, nebo se zabiju.
 6. sviťte? žárovkou?
 7. rrrozkoš? Dan Nekonečný? to možná zajedu do toho Dánska.

co to ale je ta podzimní deprese? že nemůžu v noci spát? možná to je tím, že piju černý kafe a občas zapomenu na vodu. a nebo taky ne? nebo že tři dny vylezu z postele jenom pokud vím, že není jiná možnost? a těším se na další příležitost, kdy budu moct prospat celý dlouhý bílý den? ano, opravdu je bílý, protože nebe už dávno modrý není.

prej je to hlavně kvůli tomu, že dny jsou kratší a sluneční paprsky nejsou k dispozci v takové míře. alespoň tak mi to tvrdí portál Ordinace.cz, samozřejmě až po reklamě na terapii. je pravda, že třeba Laponci mají trochu větší sklony k alkoholismu jak my, Češi, protože když lejete půl roku během polární noci, kdy je slunečních paprsků těžký nedostatek, asi během polárního dne spadnete do slušného delírka, a tak vám nezbyde nic jinýho, než jet i přes „den.“

diagnostikovat si sama podzimní depresi není v mojí kompetenci. na to je tu například Dr. House. změna nálady nemusí být vždycky nutně depresí, ale je jenom hormonálním výkyvem. jsem žena. vždyť jsme labilní. ale vzhledem k akutnosti situace jsem se rozhodla udělat si test, který je v Blesku, a je rozhodně stoprocetní.

 • máte pokleslou náladu, která vás omezuje déle než 14 dnů? ano
 • probouzíte se pravidelně předčasně ze spánku a už nemůžete usnout nebo se vám naopak chce stále spát? ano i ne, třeba právě teď (4. 10. 2018, 0:46) bych hrozně moc chtěla spát, ale fakt to nejde
 • míváte po ránu sklíčenou náladu, která vás během dne opouští a večer se vrací? ano, ale to bych brala jako takový běžný stav, zvlášť v těch ranních hodinách
 • ztrácíte chuť k jídlu nebo máte tendenci své nálady zajídat? ano, ale neřeknu vám, co z toho dělám
 • trpíte pocity beznaděje a máte pocit, že bez vás všechno půjde lépe? ne
 • přestáváte si věřit? ne
 • nejste schopni soustředit se? ano
 • ochladl váš zájem o sex? jsou otázky, které by měly zůstat otázkami 😉  
 • máte pocit slabosti a ztráty energie? kofein

„Pokud je vaše odpověď na pět z uvedených otázek kladná, pak neváhejte a navštivte odborníka.“ naštěstí mám zřejmě podzimní depresi jenom na půl, takže postačí, když si si namísto odborníka dám jenom banán, který mi Blesk na deprese doporučuje. prej má v sobě druh proteinu, který se v mozku promění na serotonin.

otázkou zůstává, jestli myslí skutečný banán nebo banán toho vánočníka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s