od Reflexu k webům pro ženy

hodně důležitým bodem, proč jsem zvolila tak elitní školu, jako je Akademie žurnalistiky a nových medií, byl fakt, že po celé tři roky studia mám praxe v největším mediálním domě v České republice – Czech News Centru. pod něj spadají takové plátky je Blesk nebo Aha, ale i web Info.cz, deník Sport, ABC, a především Reflex, který měl být mým cílem. kde jsem měla po třech letech, po absolutoriu, skončit s hlavním pracovním poměrem. nebo s tím, co tam vedou prostě.

Terezo, říkal mi náš mentor v prváku, do Reflexu nelezte, oni tam se studenty moc nepracují. já jsem říkala, ne, to je v pohodě, já se tam nějak prosadím. protože jsem byla tvrdohlavá, protože přece nebudu psát zpravodajství nebo bulvár, abych se vypsala, když můžu rovnou psát autorský věci. a i kdybych měla v tom Reflexu dělat jenom rešerše, aspoň bych už měla nohu strčenou v redakci.

no, neměla jsem tam strčený ani palec u nohy.

ve zkratce, celý zimní semestr jsem měla každou druhou středu volno. minimálně od školy. měla jsem „home office.“ stačilo poslat kontaktní osobě článek, který se měl buď posléze vrátit zpět s feedbackem, nebo se ideálně objevit na webu. tak jsem napsala jeden článek. nic. napsala jsem i druhý článek. taky nic. tak jsem napsala e-mail. nic. zkusila jsem kontaktní osobě zavolat. „ano, podívám se na to, během dneška vám odpovím.“ jackpot, říkám si. byl? ne, nic.

tak jsem to vzdala, přestala to řešit, vyplnila si docházkový list a tři týdny bojovala o setkání, aby mi ho podepsali. nakonec jsem ho radši nechala na recepci a o týden později si ho vyzvedla. uznala jsem, že jsem blbá, a měla jsem poslechnout rady. ale zase dneska už vím, že v Reflexu není pro mě místo, a asi to ani nebude nic pro mě. lepší vědět teď  hned než později.

s „neúspěchem“ v Reflexu přišel čas, kdy jsem si musela zvolit novou redakci, ve které strávím letní semestr. a co teď. bulvár se mi fakt nechtěl, sportu úplně nerozumím, na zpravodajství jsem málo čtverec. a pak přišlo to osvícení, na které jsem čekala – půjdu do ženských webů.

jeden sen zabit, jiný nalezen. budu novinářkou, co bude psát o tom, jak být profesionální šlapičkou, co bude radit jiným ženám, jak poznat, že je podvádí manžel. vrcholem bude psaní horoskopů pro každý den a věštění z křišťálové koule po e-mailech. nakonec si založím vlastní ženský web, kde budou jiné ženy psát pro ženy, a s ním ovládnu trh.

ráno jsem vstala, vyčistila zuby, dala si černou kávu a šla na svůj první den praxí. napsala jsem článek o nové přítelkyni Brada Pitta, o dietě podle krevní skupiny, kterou mimochodem drží třeba Hugh Grant, a viděla projít Ovčáčka s Bartošem, co pravděpodobně dělali nějaký rozhovor do toho Reflexu. co jste dokázali vy.

taky jsem zjistila, že ty ženský weby asi možná nebudou úplně na dlouhou trať, protože s typickými čtenářkami ženských webů toho nemám úplně moc společného.

ale coje, musím umět napsat všechno, ne?

6 Comments

 1. Ten přístup Reflexu je teda docela hrůza. Tak buď redakce řekne, ano, dáme prostor studentům, přizpůsobíme tomu trochu svoji práci. Nebo prostě řeknu ne, nelezte nám sem, nemáme na vás čas. Mě teď čeká praxe v nakladatelství, je poměrně malé, tak snad tam budu spokojenější 😀

  To se mi líbí

 2. Taky studuju žurnalistiku, takže tohle mě vážně pobavilo 😀 Já se nedostala na předmět, který jsem v tomto semestru chtěla, takže mám volitelně sportovní žurnalistiku a cítím se tam vážně nepatřičně, když musím před kluky komentovat zápasy apod., když tomu vůbec nerozumím 😀 Bulvár ani zpravodajství mě taky moc nebere, jsem zvědavá, co budu vůbec dělat 😀

  LENN

  To se mi líbí

  1. jsem ráda, že aspoň nejsem jediná, která má pocit, že pro ní není nikde místo. já vždycky prolézám trafiky a koukám se, co tam je za magazíny, abych si vytyčila nějaký bod, a nevim prostě, nevim :d

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s