okurka v ginu je dobrá, ale druhý den už moc ne

prozradím vám o sobě tajemství. možná spíš široce veřejný fakt. mám ráda víno. piju ho ráda na večeřích, při posezení i na večírcích. faktem ale je, že když víno pijete večer celý, nenápadně, ale poměrně účině vás utlumí, ne-li až vypne. a já nemám ráda ty sladký drinčíky. zalepí vás, ráno přesně víte, že jste pili nějaké přeslazené hovínko, a jste z toho tlustí ještě víc, než z alkoholu normálně jste. a co si budeme, ono jak to chutná jako limča, tak to vypne taky. proto jsem na večírky vymyslela novou strategii. od začátku prostě pít tvrdej.

no, a tak jsme po roce dali se třidou, půlkou z ní, reunion. maturitní ples naší drahocený střední školy, která se občas spíš podobala spíš takovému kurzu přežití. jak jsem viděla zase pospolu ty známe obličeje, automaticky jsem si vybavila všechny ty věci, kterým jsem byla vystavována. fakt. po střední jsem připravena na všechno. na úplně všechno. možná si říkáte, že snad existuje ještě něco, co mě může překvapit. ale nemůže. kdyby na mě z fukáru na ruce vylítl pepř? nepřekvapí. kdyby mi někdo na zem vylil flašku se slinama od žvejkacího tabáku? nepřekvapí. kdybych byla učitelkou a začaly by hořet papíry pod lavicí? nebo na tabuli přilítla litrová petka, když jsem na ní psala? nepřekvapí. možná bych přestala na tý škole učit, ale nepřekvapí. kdyby někdo vypil olej, aby se vyhl testu? nepřekvapí. kdyby se lidi skupinově pozvraceli po tom, co vypili litr mléka? ani trochu n-e-p-ř-e-k-v-a-p-í.

6b43ffdc-72e1-475a-873a-53f9112cdd67

a to je přesně ten důvod, proč jsem odmítla víno. abych ten večer zvládla. i když přišli skoro všichni ti, co v té třídě byli legální vůči školnímu řádu. schválně říkám skoro, protože tam nějací loupežníci jsou. ale pít gin na ledu a neustále ho ředit vodou byla nejlepší strategie. možná je trochu dražší, ale o to lepší. přesně do té chvíle, než jsme se přesunuli na afterparty, kde jsem to přesedlala na gin s tonicem. protože Filip řekl, že je to výborný s okurkou. a ono to bylo výborný s okurkou. celý ten gin a tonic a okurka byli opravdu dobří. až na to hrozný edm, co tam hrálo. takže jsem si objednala další gin a tonic a okurku, aby to edm tak hrozný nebylo.

bylo.

a pak bylo pět ráno. Lucerna music bar zavřela, my jsme odešli a já v šest ráno usla ve svojí posteli. a musela jsem jet hnusným metrem, protože z nějakého důvodu v pět ráno nejezdí pětka nebo co. usla jsem a probudila jsem se dvěma hodinama odpoledníma, a říkám si tyjo, docela jízda. no, a pak se to stalo. furt jsem cítila tu okurku. dýchám, dýchám a okurka. to je worst after party stav. okurka.

stálo mě to sníst bagetu, vypít kolu a zajíst to káefcéčkem, abych se toho zbavila. já jim tři dny samou trávu, jakože hashtag fitness a hotbodyforsummer2018, abych jeden den vyhodila z kopýtka se svými drahými spolužáky, aby se ze mě stala zelenina?

takže vám děkuji za skvostný večer, protože opravdu skvostný byl, ale příští rok lidi, příští rok doufám, že dopadnu o trochu líp, než jako velká zelená okurka naložená v ginu.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s