zkoušky got me like водка

je úterý, půl sedmý večer, a já sedím nad azbukou, a říkám si, proč prostě, v jakým vesmíru se píše v jako b, proč ž vypadá jako nějaký pavouk, a proč f vypadá jako penis. a psace jako zahnutý penis. taky si říkám, proč se moji spolužáci nechali zmanipulovat naší ruštinoněmčinářkou, že ruština je mnohem víc supra, když jsem už mohla mít dávno zápočet z němčiny. na místo toho se snažím zafixovat, že p se píše jako , r se píše jako p, a t se píše jako pí s pindíkem. ale jestli umím něco říct i s krásným přízvukem jako pravá ruská carevna, tak je to vodka. chci teda říct водка.

zkoušky. koždopůroční školní párty, abych mohla jet párty zase zbytek roku. mám splněné tři předměty ze čtrnácti, z praxí se mnou nekomunikují, pořád jsem nenatočila anketu, a moje téma už je promlčené. věci se kupí a hromadí. čas utíká a krátí se. a já jsem v klidu. už jsem to dneska jednou řekla, dost nahlas omylem, aby to slyšela moje paní třídní profesorka, ale prostě když na mě není dán dostatečně velký tlak, tak já budu furt v klidu sedět.

a přemýšlet o tom, proč se v azbuce píše m se dvěma zobáčky, a s jedním zobáčkem se píše l. nedávalo by větší smysl, kdyby se takhle psalo n, které se píše jako naše h, a v azbuce pro jistotu h vůbec není? teda pokud nechceme napsat n? takže hovno se neřekne hovno s ruským přízvukem, ale nějak jakože der’mo. a kolik existuje ruských slov, které obsahují šč, že pro to mají speciální znak? nebo píšou boršč tak často, že to prostě zkrátili?

asi po zkouškách udělám jednu věc. koupím si ruského standarta a pustím si Mrazíka v původním znění. ona je to jízda už sama o sobě ta pohádka. jsem zastánce toho, že nejlíp se něco naučíte, když to zažijete. a bohužel na výlet do Ruska nedisponuji dostatečným majetkem. a „o, ty, Vana Ivan, prosto posmotri na menya“ je nejruštější věc, co znám.

teď už si jen říkám, proč třeba nemůže ch vypadat jako zadek, to by se pamatovalo líp jak to pochybné x, co na mě kouká. u, že je jako y, a y je bl, jako vitas, blblblblblb aaaaa. a jestli někdo tušíte, jak se používá měkký a tvrdý znak, feel free to contact me. dám vám za to kousek z jedničky, kterou zajisté zítra dostanu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s