22102017

podzim mám ráda. všechno to pochmurný počasí, chladnější vzduch, umírající barvy. podzim je fajn, mikiny jsou fajn, kalhoty jsou fajn. můj byt má normální teplotu, nemusím topit, a když ráno prší, tak spím dál. ale podzim nemá rád mě. nutí mě dělat špatné věci. vymyká mě kontrole. nutí mě pít alkohol, což dělají i ostatní roční období, ale na podzim se začínají množit lahve od vína z mých příjemných soukromých večírků. podzim spíš ze mě vytahuje to nejhorší, co ve mě je. ale možná proto má i podzim tolik ráda.

vždycky jsem si říkala, že tyhle ty moje šílený výkyvy budou dobré pro moje psaní. pětiletá deformace tumblrem mě vychovala, že z bolesti vzniká dobrý „umění.“ že z nějakého důvodu lidi vidí, jak se jiní trápí. rádi čtou o tom, jak se lidi trápí. a s klidným vědomím je nechají dál se ničit, aby viděli, kam až to může zajít. posedlost cizími životy. nejsem jiná, ale u mě to je spíš o zvědavosti. ráda pozoruju lidi, vztahy mezi nimi, vztahy mezi vztahy. souvislosti. spekulace, co bude dál. odhadování chování, charakterů.

ale tyhle moje šílený výkyvy jsou namísto kořením akorát blokací. kolikrát, když dostanu nápad, nechám ho ležet. když začnu psát něco, co se začíná tvářit na delší trať, končí to akorát jako soubor mezi dalšími soubory. nebo v koši. protože nedovolím, aby kdokoliv viděl cokoliv slabého ze mě. přitom jsme slabí všichni stejně. jenom někdo se s tím dokáže líp poprat.

a táhne se to skrz zimu až do jara. a já mezitím zvládnu udělat tolik paseky na ostatních, a především na sobě. snad všechno špatný, co se mi stalo, vždycky vygradovalo v tomhle období. a všechno jsem si udělala asi sama. nemá cenu házet vinu někam jinam. dělám si vlastní mindfucky pro svojí hlavu. a události za poslední tři týdny, a hlavně poslední týden, mě během spánku přesvědčily, že jestli nechci letos zase všechno posrat, měla bych se stáhnout, zklidnit a zpomalit.

jinak skončím jako někdo, kdo píše nějaké zkurvené posty o Vánocích, aby si trochu zvedl statistiky na blogu. což už vlastně jsem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s