velmi důležitý článek o kebabu

říká se, že nejlepší kebab v Praze je na Štěpánský. ale já to nemůžu říct jistě. měla jsem ho tam asi jednou a byl fakt dobrý, ale od tý doby jsem už měla spoustu jiných kebabů. protože Štěpánskou mám trochu z ruky. možná jsou to jenom legendy, které roznesli lidi, co chodí na Resslovku. prý je dobrý i kebab ze Stírky. to zase roznášejí Ďábličáci. já osobně mám ráda i kebab na Národce, ten kousek od Scény. ale na Národce jdu akorát stejně radši pro vínko k šéfovi a do KFC na záchodek. nechápu, že tam ještě nedali kód na dveře. a taky jsem zjistila, že je docela dobrý kebab na Kubánském náměstí. ale dávám mu jenom 5/10, protože mi po něm bylo pak nějak blbě.

co mě ale mrzí je, jak lidi mluví o SUPER KEBABU NA LIMUZSKÝ. ano, o kebabu hned přímo pod mým oknem. kde dřív bývala pizza. a kde je zastávka autobusů 177, 195, 188 a 163. o kebabu na Limuzký. Báča říkal, že je hnusnej, a to je co říct, protože kebab ze Štěpánský je jediný důvod, proč opouští Ďáblice. William taky říkal, že je hnusnej, že si radši zajede na Strašnickou. a to bydlí naproti mně. a pak je ještě pár lidí, kteří mají vždycky kecy, ale nakonec si ho všichni dají. třeba Michael. hot lenost je lenost. sice mám kolem bloku snad všechny kuchyně světa, ale kebab je prostě hned u vchodu.

já nevim, mně ten kebab připadá v pohodě, ale možná je to tím, že se ten kebabák vždycky tak hezky nasmívá, a dá mi toho fakt kotel. kotel kebabu. a je jedno jestli si dám döner nebo box. vždycky toho je kotel. místo boxu mám mega box.

ale minulý týden se stala věc, co změnila celé moje vnímaní o pražském kebabu jako takovém. měla jsem berlínský kebab. a legendy nelhaly. ten pita chleba, nebo jak se tomu říká, u döneru, byl tak krásně tenoučký a křupavý. a zelenina byla barevná. fakt. to bylo, jak když se díváte někde v Holandsku na pole s tulipány. a když nám ho dělali skoro ze zbytků masa, protože už bylo pozdě, tak i tak to maso bylo dobrý. sice dávají málo omáčky, ale když je poprosíte ať vám přidají, tak se zasmějí, a kydnou to tam. a kydnou tam toho dost. fakt. v Berlíně sice stojí kebab dvakrát víc, ale stojí to za to. ostatně tam stojí dvakrát víc skoro všechno.

za normálních okolností bych ten kebab vzala a vyfotila bych ho. ale on Filip nacházel po Berlíně v restauracích tajné vchody, ze kterých nosil Louis Vuitton sešity, a červené víno po litrech. a to červené víno doufám dostatečně vysvětluje, proč jsem jenom poklidně seděla. a jedla svůj kebab. každopadně už jenom když zadáte do Googlu hesla – kebab prague a kebab berlin, uvidíte ten diametrální rozdíl.

ale jeďte do Berlina. na kebab vedle Lidlu. v Lidlu koupíte víno a hned naproti kebab. místo celodenního jízdného na mhd si můžete koupit obojí, plus mínus pár centů. je to kousek od Alexander platzu, někde směrem na jih, sever, whatever. a jestli víte o nějakém, který se tomu Berlínskému může rovnat, tak hit me up.

5419306_7

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s