new (school) year, still me

dejte si bacha, co kdy řeknete o českém školství. já jsem jednou při své směně ve vinárně panu Režisérovi svěřila názor, že se mi u nás školství nelíbí, že mi připadá například systém v Anglii mnohem lepší. protože mě nebaví se třikrát učit základy práva, ekonomie, psychologie, němčiny. základy všeho. protože do nás rvou spoustu věcí, které v životě nevyužiji. protože nás málokdy vnímají jako individualitu. bohužel jsem nevěděla, že pan Režisér nejen, že je režisér, ale taky je to učitel herectví na konzervě. takže se na mě rozčílil, začal mi „nadávat“ do jakési studentokracie. a ať se odstěhuju ze země a studuju si tam. no money bro.

já a škola nejsme kámoši. není to žádný tajemství a já se tím ani rozhodně netajím. což asi není nejlepší vizitka, kdyby si někdo z mých učitelů, lektorů, rozhodl číst můj nefashion blog – zdravím minimálně Davida. máma mi po úspěšném složení maturitní zkoušky řekla velmi moudrý citát: „není důležité všechno umět, ale umět si všechno najít.“ byla to nejmoudřejší slova, co mi kdy o škole řekla. zároveň to jsou i poslední slova jako obhajoba za moje občasné pomůcky při testech.

ale letos chci narvat spoustu vědomostí do hlavy. jakože reálně. konečně se dostanu k odborným předmětům, tak tomu něco dám. hlavně jsem měla minulý rok před zkouškovým sen. měli jsme jako druhý jazyk španělštinu, no, a já nějak nepřišla za celý rok na hodiny. měla jsem asi týden na to se to všechno naučit. jestli jsem to udělala? to nevím, každopádně bych se tomu ráda vyvarovala. ale zase jestli vyhrála němčina, tak tvl já nevim no. asi si napíšu do životopisu, že ovládám profesionálně základy německého jazyka. snad to bude někoho zajímat.

teď je čtvrtého září, tři hodiny a dvacet devět minut. první školní den a já mám svojí noční dvanácti hodinovou směnu na recepci Prazškých služeb. z té jsem samozřejmě nadšená, protože jsem za víkend naspala asi tolik, jako dneska ve škole strávím. Honza Haitl, můj drahý spolužák, se mi smál. že snad mu nechci tvrdit, že budu po mých noční směnách chodit pravidelně do školy. Honzo, budu. ale možná bychom spolu měli podepsat podobnou smlouvu, co má Epik s Kapitánem o zákazu chlastu. Honza totiž taky není nejvzornější student, co si budeme povídat. a nějaký ten punishment za prokrastinaci, nedochvilnost, lenost, a permanentního zlehčování, by se nám hodil.

ale jsem kurva unavená. fakt kdyby nebyl první školní den, tak to tu v sedm zabalím, a zabalím se doma do peřiny. stejně už přichází to krásné postelové počasí.

přidám i trochu toho fashion výjimečně. na střední, možná už i na základce, byl první školní den vždycky strašná komedie, protože každej chtěl po těch dvou měsících odloučení ukazát, jakým strašným progressem prošel, jak uprgradoval z 1.0 na 1.1. další upgrade proběhl ještě na Vánoce a na předávání vysvědčení. a dobrá 3/4 to pak samozřejmě přestala během roku. nebo alespoň já. ono jak ty rána moc nedávám, tak většinou šahám po tom nejvolnějším a nejpohodlnějším, co mi jako první přijde pod ruku. v Praze jsem doma a doma si můžu chodit oblíkaná jak chci. pointa je, že letos poprvý nemám vůbec zájem někomu něco dokazovat. stejně už to asi nezachráním a odmítám představu, že bych měla vylézat ze svojí mikiny.

no nic. už mi to moc nemyslí. spíš si tu tak píšu do prázdna, abych udržovala mozek aktivní. přečtu si horoskop, počkám, až přijde paní z občerstvení, udělám si pochůzku, a pak si u ní koupim housku. a pak pojedu domů a půjdu s Houskou na snídani. a straně doufám, že se ta snídaně bude podobat spíš brunchi, a zahrne nějaký ten sekt nebo víno na dobrý start. vám přeju samé jedničky a pls už nedělejte furt ty reparáty. vy mi naoplátku popřejte, ať je můj nový třídní učitel nějaký pěkný mladý pán.

no, a kdyby mi to ve finále s tím psaním moc nevyšlo, tak místo na Pražských službách už mám. takže no stress. jak na základce říkali, někdo tam vždycky skončit musí.

xd

Fotografie 04.09.17 v 4.06

Reklamy

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s