ženský a časopisy

asi dva týdny zpátky jsem zapomněla svojí drahocennou knížku ve Trojce, a když jsem si jí po týdnu zvládla vyzvednout, hned ten samý den jsem jí pro změnu zapomněla v rádiu. klasika hloupá Tereza. tak knížka tam samozřejmě furt leží, protože nějak nejsem schopná se zvednout a sjet si pro ní, třeba po cestě do práce a tak. a jak tak nemám co číct v mhd, a nechci začínat číst další knížku, navštívila jsem trafiku. stejně jsem si potřebovala koupit cigára.

obvykle čtu Reflex. jednak proto, že k ni chci příští rok nastoupit na praxe, jednak proto, že mi přijde, že to je snad jediný rozumný, co se u nás dá číst. jednou jsem si koupila Legalizaci, ale to spíš jen abych věděla, co všechno se tam píše, ne že bych chtěla legalizovat nebo tak. a píše se tam opravdu jenom o trávě. na dovolených si pročtu Nation Geography, Epochu nebo 21. století, ale jinak nekupuju nic, protože mě z toho nic dostatečně nezaujme. nepřijde mi, že je u nás nějaký print, kde by bylo odkaždého trochu. nějaký normální lifestylový print.

co07_2017-06-23

obzvlášť nějaký dámský lifestylový print. rozhodla jsem se totiž, že po dlouhé době šáhnu po Cosmopolitanu, který jsem si dřívě poměrně pravidelně kupovala. to by takový ten klasický zlom mladé dívky, která přechází z teen Bravíček a Top Dívkek k dospělým Cosmopolitanům a Joy.

nevím jestli se mi to zdá nebo ne, ale buď jsem se úplně diametrálně změnila já, nebo Cosmopolitan prošel takovou rekontrukcí, že to fakt není hezký. už jenom inzerce. ze svojí zkušenoti v rádiu jsem se samozřejmě naučila, že většina médií z inzerce žije. taková reklama A5 formátu na předních stranách je určitě pěkná a důležitá, ale už jenom k editorialu jsem se dostala až po třech stranách.

a pak už to jelo. tady fitness jídlo, tady jak cvičit jógu. o pár stránek dál jak mít #hotbodyforsummer, a že mezi melounem a sexem je jakási spojitost. zvěpačka Markéta vyprávěla o zpěvačce Ewě Farné, která je jak většina už víme novou tváří Nike. nechybí samozřejmě ani rozhovor s nějakou emancipovanou ženou, tentorát pilotkou, protože rovnoprávnost mezi muži a ženami existuje.

a všechny tyhlety článečky jsou proložený věcma, které bych si měla určitě koupit, a na které určitě nemám. sluneční brýle za čtnáct táců? ok, sice mezi mýma brýlkama od padesáti do pětseti korun mám i jedny Verscace, ale tyvole brýle pravidelně ztrácím, rozbíjím nebo mi je někdo krade. tak proč mi Cosmopolitane nemůžeš ukázat víc brýlý, u kterých mě nemrzí jejich ztráta, než ty jedny z Manga za čtyřista devadesát devět?

dřív jsem četla ještě Maxim. naše známá dělá v Burdě, takže vždycky dávala tátovi nové číslo, které jsem si mohla přečíst. a Maxim byl prostě prdel, zvlášť ještě, když tam byla stará redakce s Bílkem, Kovandou, Novákem, etc. pod vedením Vondráčka. reportáž Bílka ze Spartan race? věděla jsem díky němu o různých high tech vychytávkách, na které jsem sice taky neměla budget, ale zajímalo mě to mnohem víc. později měli testovací rubriku. sešli se v redakci a zkoušeli nějaké šílenosti. testovali alkohol drogy, domácí drogy, fakt všechno. a pak tam teda byly hlavně holky. a dnes? už Maxim pro jistotu neexistuje vůbec.

pamatuju si, kdy ve skoro každém Cosmu byli nějací chlapci. třeba hasiči, to byla paráda. nebo když ukázali to nejlepší z nový erotických hraček. dodneška si  pamatuju simulátor lízání, a jak mi přišel strašně bizarní. co tam je dneska? rada jak mít správně sex ve vodě, v písku a úryvky z erotických knížek, který nejsou vůbec erotický.

nevím jestli to je mnou, že jsem možná málo ženská na to, abych ocenila tento plátek za padesát devět devadesát peněž, plný módy, kosmetiky a rad o tom, jak poznat, že je mi partner nevěrný. ale neříkejte mi, že jsem sama. proč není nějaký print pro ženy, jako já já nebo třeba vy, já nevim. nějaký kde se dočte něco o cestování, o módě za běžný peníze a ve vnitř jí bude místo vyphotoshopovaný modelky čekat vyphotoshopovaný model spodního prádla, nebo klidně nějakej hot dělník, co má svaly od práce. pro mě za mě i s nějakýma rada, ale nějakýma real, než těma, co visí na každém webu pro ženy.

pojďte si holky spojit a udělat nějaký projekt, který bude jiný. a klidně i kluci, vždyť co je víc pro nás, než upřímný názor od chlapa. ale psaní horoskopů si zamlouvám já, to je můj nový životní sen a cíl v kariéře.

Snímek obrazovky 2017-07-17 v 19.45.23
dneska mě zrovna hitla spánková paralýza asi šestkrát za sebou a dokonce přinesla i nový vizuály, taky chci plánovat lidem život 🙂

jenom tak na závěr, jednu výhodu tyhlety dámský magazíny mají. všechna na inzerce přináší na nějaké stránky testry kosmetických produktů, takže si pak můžu napatlat obličej nějakou šedou detoxikační hmotu od L’Orealu :-))))) jenom po ní vypadám furt stejně, neříkám vůbec nic. já těm maskám nikdy zrovna moc nerozumněla. podle mě je lepší si nechat zbláznit hormony, nechat si vyrazit šílené akné a pak půl roku brát proti tomu agresivní léky, které vám občas můžou zkurvit ledviny, játra a případně vás podpořit v sebevraždě.

a ty články o vztazích a sexu jsou vlastně tak bizarně vtipný, zvlášť ty komentáře pod nimy, že bych svojí kariéru v žurnalistice zasvětila tak jako tak.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s