islám v čr a čr v islámu

chodit po ránu do práce na osmou se kolikrát fakt nevyplácí. otevřete třeba internety, kde na vás statečně kouká příspěvek na fb Blok proti islamizaci o tom, že aquaparku v Čestlicích hrozil teroristický útok. nějaké muslimky, oblečeny do burkin, si totiž dovolily vzít v těhle vedrech svoje děti vykoupat.

Snímek obrazovky 2017-07-10 v 12.30.22

já se strašně nerada dotýkám citlivých témat už jenom proto, že jsou prostě citlivá. ale když jsem dneska ráno otevřela ty internety, tak mi bylo smutno z toho, jak jsou češi občas strašně omezený národ. a plný nenávisti. vždyť přeci vzít si burkini do aquaparku kvůli své víře neznamená nic jiného, než allah akbar drop that bomb.

v komentářích se neustále opakuje, že mají dodržovat naše pravidla a zákony. v Čestlicích udělali výjimku a přijde mi naprosto v pořádku. nutit někoho, aby šel proti své víře se nedělá. výjimky se udělují pořád. třeba, že se může s protikuřáckým zákonem kouřit na zahrádkách s obsluhou, ale bez obsluhy už ne. stejně tak jsou výjimky v EET i jenom v banální češtině.

do arabských států cestuju od mala. od Maroka, přes Tunis, Egypt, Turecko i Emiráty. hezké moře, krásná kultura, historie i památky. nikdy nebyl žádný problém kromě jednoho menšího incidentu, kdy máma praštila přes hlavu jednoho tržnho prodejce papyrusem, protože mě chytil za ruku a tahal do jeho krámku se zaručeně pravými Gucci a Louis kabelkami. mohl to být trochu větší problém, protože aby blonďatá bílá paní sekla araba před zraky všech v okolí, není úplně normální. to neříkám nic.

ale nikdy žádný problém. dokonce máme v Egyptě i přátelé, jednu rodinu. je pravda, že od té doby, co začaly v Egyptě nepokoje, jsme v Egyptě nebyli, ale i dneska si několikrát do roka napíšeme. dřív jsme přiletěli alespoň jednou za rok a buď jsme strávili den v resortu, kde zrovna pracoval Hamada, nebo jsme pozvali my je k nám na hotel.

islámu upřímně moc nerozumím, a ani moc rozumět nechci. zahrnuje pravidla, která neuznávám, ale zase je zároveň respektuji. kdykoliv jedu někam, kde je odlišná kultura, tak si prostě přečtu, co si můžu a nemůžu dovolit. pokud vím, že v arabských státech za pití na veřejnosti hrozí veřejné bičování, tak si neotevřu flašku vínka před mešitou. stejně tak jako, že když je pohoršují vyzívavě oblékané ženy na veřejnosti, tak nepůjdu po městě v kalhotkách.

co jsem si všimla, tak se češi strašně rádi ohánějí tím, že my v arabaských státech dodržujeme jejich zákony a pravidla, a tudíž by měli oni dodržovat ty naše. nutí vás v resortech chodit oblečený v plavkách a pít alkohol 24/7 s all inclusive. to je od nich hrozná netolerance. co přesně teda lidi pobuřuje na tom, když si muslimka vezme do bazénu burkini? arabové nám stejně tak tolerují, když je v hotelovém pokoji ubytovaná žena s mužem s rozdílným přijímením. v jejich světě neexistuje možnost, že by nemanželský pár sdílel pokoj. a u nás se zakazuje studentce nosit hidžbáb?

dva měsíce zpátky jsem byla v Římě a samozřejmě jsem byla ve Vatikánu. samozřejmě, že jsem měla kecy, když venku byla dvacet šest stupňů, sluníčko, a do Vatikánu jsem nemohla jít v kraťasech a tílku. ale tolerovala jsem to. tolerují to všichni úplně stejně, a nikdo neřekne ani popel, protože se jedná o křesťanství, o naši kulturu.

celá tahle intolerance je strašně směšná přeci. vždyť není muslim jako muslim. to, že vznikl nějaký Islámský stát narvaný fanatiky se samopalama, co chtějí ovládnout svět? nejsou první, ani poslední. USA, Rusko, Korea. házet do jednoho pytle radikální muslimy a muslimy. případně jenom lidi, co žijí na území a snaží se schovat před válkou?

vždyť jak se jenom změnila naše generace od předchozích. moje babička ještě chodí do kostela a tak nějak rádoby drží půsty, a my jsme kde? v Emirátech už ženy nejsou zavřené doma. mají vlastní salóny, chodí ven se svým manželem. občas chodí manžel se svýma čtyřma manželkama. a věřím tomu, že mladé páry také fungují na úplně jiné úrovni.

pro čechy byly arabské státy perfektní dovolenou. za hezké peníze all inclusive s mořem. udělali si rodinou fotku na facebook + dalších čtyřicet v moři, u večeře jak jí nějaké krevety, apod., šnorchlování, krmení rybiček a odvážení mušlí i přes přísné zákazy.  zajímalo by mě, kolik z nich jelo do Gízy, do Údolí králů, navštívili Káhirské muzeum nebo byli na terasách Pamukkale. pak to jednou bouchne a zvedne se xenofóbní vlna. a asi nejsmutější na tom je, že mají beztak zabookovanou dovolenku na tenhle podzim.

poznávejte kulturu dřív, než začnete psát směšné zběsilosti na sociálních sítích. u nás je tvl demokracie a svoboda projevu. nebo se to tu alespoň tak prezentuje. a svobodně se může projevit i žena v burkinách – celodílným plavkách z materiálu určeného ke koupání pro muslimské ženy.

 

Reklamy

3 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s