jednička 0:0 peněženka,- kč

já jsem vždycky měla peníze. teda většinou. jediný, kdy jsem snad žádný neměla, bylo na konci šesté nebo sedmé třídy, protože jsem si každý ráno u vietnamce koupila nějakou tyčinku, o velké přestávce housku pití a tyčinku a pak jsem tam většinou seběhla ještě jednou. došlo pití. nebo tyčinka. ono není divu, že jsem se na základce docela slušně vykrmila. ale nelituju ani jednoho sousta

jinak jsem měla peníze vždycky. ne vždycky úplně nejvíc, ale bylo na cíga, na alkohol i na jídlo a spoustu věcí, co nepotřebuju. nejlepší období bylo, když jsem pracovala na rautech. to jsem měla takových peněz, že jsem tak nevěděla, co s nimi, až jsem je vlastně po většině pro kalila. a poslala za vánoční dárky.

dneska jsem si otevřela svůj horoskop, jako to dělám vždycky, když mám dlouho chvíli v práci nebo chci rozvířit atmosféru a hodit zajímavé téma do konverzace. lmao. a oni mi tam regulérně sprostě napíšou „situace v oblasti financí je příznivá.“ oni mi tam tohle napíšou, když mám v peněžence třicet devět korun, nevím do kdy je mám a vlastně je už ani nemám, protože jsou dostala hlad a chuť a z automatu v práci na mě koukala moje oblíbená bageta chlebíčkový labužník.

hashtag hotbodyforsummer2017

takže teď sedím v práci a říkám si jaký bude asi zítřek, možná i pozítřek, když mi nepřijdou peníze. protože já naprosto vůbec nevím, kdy mi ty peníze přijdou. nemám na cigára a nemám ani na víno. nejvíc mě asi zachránil ten výlet do Emirátů, protože tam bylo všechno, co jsem potřebovala. postel, moře, dračí ovoce k snídani, ryby a dortíky k večeři.

ale situace možná není tak kritická, jak se může zdát. mám dvě jablka a v mrazáku žraloka. taky mám vedle ledničky kromě nevratných vypitých flašek i patnáct vratných lahváčů, co mi tam nechávají lidi jako dýško za privát. takže mám k tomu nějakých čtyřicet pět korun?

ne, situace je hodně kritická. včera, v neděli, se hrál nějak hokej. česko – francie. a michael měl nápad, že by bylo jakoby dobrý zajít si někam sednou na ten hokej a dát pivko, vínko. ani jeden z nás to nesleduje, šlo nám prostě jenom o to, si jít někam sednout. hokej je taková vhodná. záminka. a z mých již bývalých dvouset peněz jsem dala sto dvacet peněz za osm deci bílého vína. což jakoby není problém samozřejmě. to víno stálo hezkou cenu, nic k brečení. ale to víno, já přísáhám, to víno chutnalo jako gajdoš. a zaplatit za gajdoše stodvacet? tak to prostě zklame a rozesmutní.

hlavně posílám spoustu pozdravů těm kartářkám z věštírny na Seznamu, protože jejich horoskopy jsou přesně tak zbytečný, jako s sebou teď nosit peněženku. minulý měsíc mi slibovaly nějakou težkou lásku a zas tak horký to zase nebylo, co si budem. a teď už mě přes týden krmí o tom, jak budu mít peníze a dobré příležitosti je rozmnožit. já nevim, co učili na škole je, ale mám za to, že množení vypadá jinak.

snad zítra nebude internetové bankovnictví vypadat tak zoufale, jako vypadalo dneska. ale ušetřila jsem. na svém spořícím účtě mám našetřenou zúročenou korunu a šest haléřů.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s