emiráty a alkohol

já jsem věděla, že něco smrdí na tom, když naši řekli, že teda můžu do těch Emirátu letět s nima, i když tu chtěli obnovovat svojí lásku.

„Ajman je nejtolerantnější emirát, tady se dá koupit alkohol normálně v supermarketu,“ říkala máma tátovi, když chtěl koupit nějakou lihovinu v Duty Free na Dubajském letišti.

to určitě.

Ajman je sice nejtolerantnější a alkohol se tu doopravdy někde koupit dá. ale v nějakých zapovězených shopech na druhé straně emirátu.

vzali mě na normální detoxikační kůru. teda ne, že by byl alkohol nějak klíčový, ale člověk se vždycky rád napije. zvlášť, když je tak tisíc stupňů, přímé sluníčko a hned první den jste si spálili ramena, protože jste se sekli na baru v bazénu a po druhé skleničce bílého už sluníčko necítíte. „namazej se,“ říkali. „to je v pohodě, to je turbo na první den,“ říkala jsem.

samozřejmě, alkohol se dá koupit na hotelu. pětihvězdičkový hotel, pětihvězdičkové ceny. dvě deci bílého chardonnay tu přijdou na nějakých 32 dirhamů. to jsou v přepočtu nějaký dvě stovky. já, která si kupuje zásadně flašku vína do sta korun a při dvou decce v baru za 60 korun už trochu poplakává, pije dvě deci za dvě stě. to je moc posh i na mě. ani nevím, za kolik v tom denně jsem. teda spíš táta.

každopádně, až někdy pojedete do Emirátů nebo do nějaké jiné země věřící v Islám a máma vám řekne: „to je v pohodě, to koupíme ve městě,“ neposlouchejte. pak na vás bude z hotelovýho minibaru koukat ta menší flaška Bombaye za 900. přitom jste mohli mít za tu cenu dvakrát tak větší. nebo 9 božkovů. nebo 9 mikulovů. těch za dobré akce možná i 11.

pětihvězdičkový hotel, pětihvězdičkové ceny, 10% taxa servisní a 10% taxa šikany a prohibice.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s