Biebrův koncert byl taková pěkná studiová nahrávka

Když se někdy loni, letos v zimě oznámilo, že kanadská hvězdička Justin Bieber bude v Praze, nechalo mě to celkem chladnou. Nebudu nic popírat ve svých třinácti letech jsem z něj byla hotová. Uměla jsem většinu jeho hitovek a s mojí sestřenkou jsme na facebooku marně hledali jeho facebook. Vlastně jsme i nějakým profilům psali a věřili jsme, že je to opravdu on. Jeden z těch účtů mi tehdy napsal, že musí brát léky proti mutaci, aby měl furt takový jemný hlas, a já nadšeně chodila po světě a všem jsem to vyprávěla.

Ale v té době se jednalo fakt jenom o povrchní platonickou lásku a v mých dvaceti letech se z něj stala ještě víc povrchní platonická látka, protože prostě hot je, to neříkejte, že ne. Když si odmyslíte ty roztomilé popové písničky, a že 3/4 z toho, co dělá je kvůlu smlouvě, a že je objevená nastrčená marketingově komerční postavička v celém americké byzu, tak hot je.

Abych to shrnula, tak nějak dva týdny předtím jsem začala přemýšlet o tom, že by vlastně bylo docela v klidu, kdybych na ten koncert šla. „Ahoj, neměl by si pro mě prosím jeden lístek na koncík?,“ stačil jeden telefonát a bum, Jednička ve vipku s Aperolem v ruce připravená stejně dobře, jako všechny uječený holky dole.

Do O2 Areny jsem přišla samozřejmě v tolik hodin, abych si nenechala ujít otevření dveří a obrovský znějí jekot. Nějaké dvě smaženky se mě před Arenou zeptaly, jestli mám lístek na prodej, pak jestli nechci koupit lístek a nakonec, jestli jim nepůjčím svůj telefon, aby si mohly zavolat. To by nebyl Českomoravská hood, aby se něco takového nestalo.

Ale nebudu zdržovat nějakými detaily a pocity a rovnou zkomentuju tu světobornou show, co nám Justin přivezl. Začnu pozitivně. Byla to skvělá show. Justin na stage přijel v jakési průsvitné obří krychli a fixou do ní napsal název prvního songu. Krychle pak začala všemožně svítit všelijakými světelnými efekty. Songy zpívané na akustickou kytaru na sofa s bodovým reflektorem lehce připomínaly Justina v 15 než ho objevil Usher. Nechybělo ani sólo na bicí, trampolína a „dešťová“ sprcha při záverečném Sorry.

Processed with VSCO with hb1 preset

Ale k čemu je taková obrovská show, když to ztrácí ty základní faktory, proč třeba já chodím a koncerty. Proto, abych slyšela interpreta živě? Proto, abych viděla, že ho to baví stejně jako mě? Bieber minimálně půlku koncertu vypadal, že ho to strašně otravuje, že stojí ve vyprodané O2 Areně ve městě s neuvěřitelnou fanbase. Komunikovat začal až po pauze, kdy se zeptal pár holek u pódia na nějaké otázky, ale i tak zněl, jak kdyby byl strašně stoned. A poslední věc, která mě šokovala asi nejvíc, že to co po hale znělo nebyl on. Nebo byl, ale jeho studiový nahrávky. Kdybych si nasadila sluchátka a udělala si playlist, tak nepoznám rozdíl. Jediný, co dal live, aby se asi neřeklo, tak byla rappovaná část k Boyfriend a Love Yourself. O Love Yourself neříkám naprosto nic, pro mě to bylo zazpívaný krásně. Je pravda, že můj hudební sluch je jedno velký špatný, ale přála jsem si celý takový koncert, i kdyby měl být bez tý show.

Processed with VSCO with hb1 preset

Já se přiznám, že nerozumím tomu, jak někdo může vyjet na celosvětovou tour a jet jí na playback, vždyť to nedává moc smysl. Když to porovnám s prvním koncertem Rihanny a s koncertem Katy Perry, tak mnohem víc oceňuji jejich koncert. Obě dvě zpívat neumí, nebo ne tak, jak se od nich očekává, a co pak slyšíme ve final verzi, ale na tu stage vylezou a dají to celé živě. 3x gin tonic a přestanu slyšet jak je to falešný.

Ale ono je to jedno. I kdyby měl vystoupit za rok znova, tak to bude zase po pár hodinách vyprodaný, protože „aaa, to Justin Bieber“. Jenom se příště po koncíku půjdu podívat do nějakýho baru, hodil by se mi do portfolia.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s