praha je fakt moc

Sobota byl jeden z nejdivnějších dnů, které jsem v Praze zažila. Podívala jsem se na ulice jinak a viděla jsem takových věcí, který nechápu, že jsem neviděla nikdy dřív a vlastně je nechápu celý. Vlastně ten den jsem si ani nepřipadala jako v Praze.

Všechno to začalo nějak ráno. bylo asi půl 6? Nevim, ale vracela jsem se domů z kalby. Nerada jezdím metrem a vlastně bylo tak krásný ráno, že se mi ještě nechtělo domů, tak jsem se šla projít, že si puůjdu sednout někam k vodě, do parku nebo tak. Fakt bylo krásně. Vycházelo slunce a Praha byla zlatá. Takovej trošku kýč na nějaké fotky na Instagram, ale přísahám, že to bylo tak krásný, že jsem se prostě chtěla ještě projít. Ale v pátek si asi ulítla půlka Prahy, protože na Náplavce mezi projíždícíma popelářema seděli poslední lidi po kalbě pijící hnusný víno, po ulicích se vláčeli trosky, projížděli sanitky a na Žofíně leželi chlapi v nudlích na lavičkách totálně mimo chlapi. Na Žofíně jsem teda chvíli zůstala, protože jsem se bála, co naju třeba na Scéně. Lehla jsem si tam na zídku a chvíli tam posedávala. Pak jsem šla pěšky na Pavlák. Tam jsem místo farmářských trhů našla trh smažek a bezdomovců a všech možných jiných špatných lidí. Pak jsem to už vzdala a sedla si do tramavje domů. Paradoxně v ní sedělo stejné obsazenstvo jako venku. Jenom nechápu, že jsem si toho nikdy nevšimla a přitom chodím domů ráno normálně. Krásný město plný hnusných lidí, kteří v noci vylézají a vracejí se zpátky do svých děr až v poledne.

strach a hnus v Praze


Když jsem šla domů, tak jsem potkala svojí sousedku důchodkyni jak se plíží z cizího bytu k sobě domů. A u mě doma bylo šílený vedro, takže jsem tam nevydržela moc dlouho a šla jsem zase ven. V tramvaji bylo fakt šílený vedro, takže jsem vystoupila na Krymský a šla pěšky až na Národku. Z Krymský jsem šla na Mírák nějakýma bočníma uličkama a dostala jsem se do nějaké residenční čtvrti plné cizinců a majetných lidí, co seděli v kavárnách. Potkala jsem asiaty, co měli svatební obřad a vypouštěli holubice. Spíš než jako centrum Prahy to vypadalo jih Evropy. Taky uplně jiný svět. A největší úlet byl,když jsem šla znova přes Pavlák a trh bezdomovců se změnil v bleší trh nebo co to bylo. Spousta lidí a stánky plný divných věcí.

Pak se svět začal už vracet do normálu a potom, co začalo ve 2 pršet, už to vlastně byla ta stejná Praha jako vždycky. Fakt, běžte se někdy podívat po Praze v sobotu v 6 ráno a všímejte si.

 

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s